Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Przypominajka z dawnych lat...  (Przeczytany 765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

romanach

• Sr. Member
Przypominajka z dawnych lat...
« dnia: Marzec 21, 2018, 18:56:30 »

Na starej cafe opisywałam swoje przeboje z kupującym, który chciał za wysyłkę zapłacić według własnego uznania. Nie zgodziłam się, neg jak stąd do Władywostoku... i pozew od niego o wydanie towaru na JEGO zasadach plus wpłacony depozyt sądowy za towar i "jego" wysyłkę. Oczywiście przegrał, pokrył wszystkie koszty, spokój. Ale sądy pamiętliwe i "cudzych" pieniędzy nie chcą. Kilka dni temu otrzymałam pismo z sądu o podjęcie depozytu, bo inaczej po trzech latach od doręczenia pisma kasa przechodzi na własność Skarbu Państwa.
Oczywiście kasy nie ruszę, bo byłby to bat na mnie, czyli zgoda na jego warunki.  ;D
I tu ostrzeżenie dla innych, gdyby znaleźli się w podobnej sytuacji: nie podejmujcie takich depozytów, bo oznaczałoby to, że przyjmujecie warunki pieniacza i będziecie musieli wysłać mu towar na jego warunkach, a towaru możecie już dawno nie mieć.
Żeby było śmieszniej - chodziło o dopłatę do wysyłki na warunkach szczególnych, bo przedmiot był delikatny - 2,50 zeta (dwa złote i pięćdziesiąt groszy)! Koszty sprawy sądowej i zastępstwa procesowego, które musiał oddać - duuuuuużo większe.  ;D

日本酒

• Full Member
Odp: Przypominajka z dawnych lat...
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2018, 21:46:54 »

ze ludziom sie chce bawic w takie gierki  :)

karolf

• Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2018, 23:50:33 »

Ubzdural sobie ze nie bedzie placic tej doplaty, bo pewnie chcesz go oskubac na 2,5? Czy jak?

hibiskus

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2018, 09:58:00 »

Chyba miał za dużo wolnego czasu. Dla 2,5zł.  Gdyby chociaż racja była po Jego stronie ... :-\

romanach

• Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2018, 20:36:19 »

Gość miał od cholery negów za zaniżanie kosztów wysyłki. Skontaktowałam się z innymi sprzedającymi - wysyłali towar, bo chcieli mieć święty spokój i zależało im na SS-esie. Poza tym straszył pozwami i że na pewno z nimi wygra, bo zawyżali opłaty (????), a Allegro tego nie lubi. Ja nie odpuściłam - i dobrze.  :D
Allegro też przyznało mi rację, ale negów nie anulowali. Olałam to, były takie ładne. A teraz nawet powspominać nie można, bo po zmianie regulaminu już ich nie widać.  >:(

karolf

• Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 22, 2018, 21:47:35 »

Domagaj sie od allegro przywrócenia komentarzy, bo chcesz miec z powrotem nagatywy :-)
Jak rany wojenne, wnukom mozna opowiadac :-) Ale nie uwierza bo nie masz juz wystawionych.

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 32 zapytaniami.