Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Allegro nie zwraca prowizji  (Przeczytany 2455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

widax

• Newbie
  • *
Allegro nie zwraca prowizji
« dnia: Grudzień 11, 2016, 12:29:16 »

Witam serdecznie,
bardzo proszę o poradę ponieważ któryś już raz allegro nie chce zwracać prowizji od sprzedaży.
Kupujący odstąpił od umowy, odesłał towar wraz z odstąpieniem, a pieniądze zostały mu zwrócone tylko nie potwierdził tego w allegro na otrzymane zapytanie mailowe.
Oczywiście na moje zapytanie dlaczego tak postąpił nie odpowiedział.
Allegro podpiera się tym faktem i nie zwraca prowizji co dla mnie jest zwykłym perfidnym złodziejstwem.
Co robić w takim przypadku, gdzie to najlepiej zgłosić aby ukrócić te praktyki?

z góry dziękuję za pomoc

modliszka

• Full Member
Odp: Allegro nie zwraca prowizji
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2016, 15:10:42 »

U mnie klient dwukrotnie kupìł ten sam przedmiot i dwukrotnie za niego zapłacił.
Po telefonie okazało śię źe jednak przez pomyłkę.
Kasę za drugi zakup zaraz zwróciłam przez PayU .
Do alla wystąpiłam o zwrot prowizji (w przypadku tej transakcji bagatela kilkanaście zetów) jako powód zaznaczając kupujący pomyłkowo dokonał zakupu (czy tak jakoś w kaźdym razie  tą pierwszą z 2 moźliwych).
Od dnia wystąpienia mija juź któryś dobry dzień a prowizji nie ma.
Wątpię źeby ktoś miał jakiś zaradczy środek ..

luka111

• PF
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2016, 22:56:54 »

Trzeba być upierdliwym i jeszcze raz upierdliwym...  wysyłać im cyfrowe obrazy odstąpienia od umowy, wiadomości z poczty elektronicznej, potwierdzenie przelewu..
Być bardzo, bardzo  upierdliwym.
Kto mieczem wojuje od miecza ginie, zwrot towaru, widziMIsię, nie może skutkować dodatkowymi kosztami dla sprzedawcy, zwracaj nabywcy to co wpłacił w dwóch transzach, pierwsza pomniejszona o koszty prowizji, druga to prowizja jeśli nie będzie sprzeciwu co do transakcji i zwrotu prowizji. Otrzymasz zwrot prowizji, nie poniosłeś dodatkowych kosztów, zwracasz ją kupującemu.
P.S.
Oczywiście Allegro zakwestionuje taki sposób zwrotu kosztów nabycia przedmiotu, ale mój domowy prawnik, googlowym nie jest :), dopatrzył się właśnie takiej furtki.
Wszystko w granicach prawa, którego Allegro może nie respektować, pomimo tego, że będzie to niezgodne z prawem, ale zgodne z ich widziMisię.
Prześledzimy teraz od strony prawnej zakup w internecie..
- nabywca kupuje rzecz
- finalizuje transakcję dokonując wpłaty na konto sprzedawcy za rzecz, towar i opłaca koszty transportu.
- nabywca otrzymuje rzecz i stwierdza, że nie odpowiada mu kolor, zwraca w ciągu 14-tu dni rzecz
- po zwrocie otrzymuje na swoje konto zwrot kosztów jakie poniósł, koszt przedmiotu + koszt najniżej rejestrowanej przesyłki jaką mogłaby być dostarczona rzecz.
Tak to leciało w sklepie internetowym, teoretycznie sprzedawca nie ponosi dodatkowych kosztów, wie o tym, kiedy uruchamia ten rodzaj sprzedaży, że jedynym kosztem dodatkowym przy zwrocie, będzie spedycja do nabywcy, ale i tutaj ustawodawca pozostawił furtkę... sprzedawca zwraca ten najniższy koszt transportu....

Jak jest na Allegro?
- sprzedawca jest obciążony dodatkowymi kosztami, jest to tzw. prowizja jaką pobiera Allegro od każdej transakcji.
- Allegro gwarantuje, że zwraca prowizję, jeśli transakcja nie dojdzie do skutku, warunkiem zwrotu prowizji jest potwierdzenie tego faktu przez nabywcę.
- jeśli nabywca nie potwierdza tego faktu naraża sprzedawcę na dodatkowe koszty, mówimy o sytuacji kiedy nabywca otrzymał zwrot wszelkich kosztów nabycia rzeczy.. a nie informuje zgodnie z zaistniałymi prawnymi faktami o takim zwrocie... zataja ten fakt, bagatelizując skutki takiego zaniechania....
--- jakieś pytania? ... Allegro nie zwraca prowizji, nabywca musi w świetle obowiązującego prawa ponieść koszty swojej niefrasobliwości, prowizja ...rzecz święta na Allegro, obciąża jego konto, to tylko kwestia czasu kiedy ktoś kto niczego nie musi, ma luz w dupie, założy mu sprawę za 3zł prowizji jaką stracił, ponieważ bezmyślny baran, któremu wydaje się, że wszystko mu wolno na Allegro, może się przeliczyć.... zwróci te 3zł + wszelkie koszty związane ze sprawą w sądzie i za 3zł zapłaci 3000zł.

Oczywiście wszyscy wiemy dlaczego Allegro tak restrykcyjnie podchodzi do zwrotów prowizji.
Kij ma zawsze dwa końce...  :)

widax

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2016, 23:48:19 »

Ale przecież nie może tak być że mając wszelkie potwierdzenia o odstąpieniu klienta od umowy i potwierdzenie zwrotu należności aby allegro według własnego widzimisię okradało w biały dzień ludzi.
Dla tego pytam gdzie coś takiego zgłosić aby się ich złodziejskimi praktykami zajął, do UOKIK-u?

luka111

• PF
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2016, 23:54:39 »

Możesz od  UOKIK-u oczywiście, ale nie zwracaj całej kwoty za towar i spedycję, pomniejsz ją o koszt prowizji, poinformuj nabywcę, że Allegro, to nie sklep internetowy i ponosisz dodatkowe koszty.
Jeśli nabywca nie potwierdzi tego, że zrezygnował z zakupu, odstąpił od umowy, prowizja obciąża jego konto.
Prowizja zostanie zwrócona nabywcy, jeśli Allegro ją Ci zwróci.

widax

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2016, 23:57:52 »

Teraz tak będę robić, wcześniej nie było takich problemów ze zwrotami prowizji, pytanie tylko ilu jest takich że nie ma czasu się z nimi użerać.

luka111

• PF
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2016, 00:03:03 »

Prawo, prawem, ale sprawiedliwość musi być po stronie Allegro... ;)

Dodaj informację w opisie aukcji, że nabywca na prawo do zwrotu towaru bez podawania przyczyny, że zwracasz zawsze, w pierwszej kolejności, wszelkie koszty związane z zakupem pomniejszone o prowizję, prowizję zwracasz tylko wtedy, kiedy nabywca potwierdzi ten fakt Allegro i otrzymasz zwrot prowizji.

widax

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2016, 00:19:47 »

To nie będzie jakąś niedozwoloną klauzulą?

luka111

• PF
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2016, 00:32:00 »

W sklepie internetowym nie ma czegoś takiego jak prowizja.
Na Allegro jesteś obciążany kosztami z tytułu prowizji, które są zwracane, jeśli kupujący potwierdzi ten fakt.

Gdy sprzedający wystąpi o zwrot prowizji, otrzymasz od Allegro e-mail dotyczący niezrealizowanej umowy. W e-mailu poprosimy Cię o potwierdzenie wersji sprzedającego. Wystarczy, że klikniesz w odpowiedni przycisk (TAK lub NIE), zawarty w treści wiadomości.
https://faq.allegro.pl/artykul/25561/jak-odzyskac-prowizje-od-sprzedazy

Allegro to nie sklep internetowy, masz prawo obciążyć nabywcę wszelkimi kosztami jakie ponosisz celem sprzedaży rzeczy..
Piszę to kolejny raz, kij ma dwa końce.
Najwyższy czas zdyscyplinować kupujących, nie okradasz Allegro, nie okradasz nabywców..
Nabywca potwierdza fakt odstąpienia od umowy, wystarczy, że wybierze "TAK"... Allegro zwraca Ci prowizję, zwracasz prowizję nabywcy....
Nabywca odstępuje od umowy, nie potwierdza tego faktu Allegro, zwracasz mu wszelkie koszty jakie poniósł pomniejszone o prowizję Allegro, nie jesteś oszustem, nie okradasz Allegro..

shamrock

• Full Member
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 12, 2016, 02:32:21 »

Gorzej chyba być nie może, ktoś kupuje, nie płaci i nie zgadza się na zwrot prowizji.
Może znajdzie się jakiś Don Kichot i w sądzie będzie dopominał się odszkodowania, a co z tymi co kupują bez rejestracji, Allegro nie poda IP, nie będzie sobie robiło na złość.
Jakie to żałosne, że Allegro w imię ochrony kupujących okrada tych, z których żyje.

elektromarket

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 28, 2017, 02:52:48 »

ja w tym widzę celową robotę nowych właścicieli Allegro, którzy nie są inwestorami branżowymi tylko finansowymi (3 fundusze inwestycyjne kupiły Alla za ponad 3 mld $ !!!) no to teraz będą z tej maszynki do robienia pieniędzy chcieli wycisnąć jeszcze więcej stąd te wszystkie zmiany,
wyższe prowizje i inne przykrości, mają dominującą pozycję na rynku i nic na to nie poradzimy (co na to prawo antymonopolowe ?)

karolf

• Full Member
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 28, 2017, 18:48:44 »

urząd ma to gdzieś, średnia wieku ludzi którzy tam pracuja pewnie >60 lat. Oni do jednego worka ładują allegro i wszystkie inne sklepy w internecie, jaki to ma sens - żadnego.

karolf

• Full Member
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 10, 2017, 13:01:33 »

jazda po komentarzach

"Zgadzam się. Klient kupuje w firmie , w ktorej pracuję towar poczym nie płaci miesiac i kupuje ponownie znow nie placac i powtarza to 3raz . Za kazdym razem zglaszamy go do zwrotów prowizji ale ani prowizji nie dostajemy (bo klient nie potwierdzil ze nie zaplacil / nie mamy odstąpienia od umowy) ani nie mozemy wystawic mu opinii. Tracimy przez to pieniądze. Płacimy za prowizje od sprzedaży, które nie są zrealizowane "

"Proszę przywrócić komentarze od sprzedających!!!! Człowiek zalega mi z zapłatą od ponad miesiąca, wpłaca po kawałku i śmieje mi się w żywe oczy, że (cytuję) Mogę mu skoczyć, bo nie ma już komentarzy od sprzedających."

"Na pomoc allegro w zakończeniu dyskusji też nie ma co liczyć. Wszystko wyjaśnione, ale kupujący dyskusji nie chce zakończyć jako rozwiązanej, mam takich przypadków kilka, a allegro na to, że nic nie mogą zrobić, bo tylko kupujący może podjąć decyzję."

mbloy

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 14, 2017, 16:30:41 »

Jak użytkownicy nie będą mieli dość to będą jechać ile klient wytrzyma :). Niestety konkurencja słaba, nikt jej szansy nie daje tylko się psioczy że do d... to się dostaje po garbie. Jeszcze trzeba cenę obniżyć bo jak to możliwe żeby mieć drożej, po co walczyć jakością usług. Trzeba dać rabat zanim klient się w ogóle o niego zapyta. Dochody coraz mniejsze a koszty coraz wyższe. Niestety tak to wygląda. Oczywiście do nikogo tutaj personalnie nie uderzam bo generalnie nawet nie wiem czym handlujecie. Tak ogólnie mam takie przemyślenia. Allegro to zguba dla naszego rynku. A i ludzie nie myślą. To znaczy myślą ale tylko w kategoriach promocji, rabatu, mega wyprzedaży.

hibiskus

• Hero Member
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 14, 2017, 21:17:29 »

Pisałam juź gdzieś tu na forum, źe mi sìę chce płakać jak widzę zatrwaźająco niskie ceny niektórych towarów na Allegro. To jest wręcz chore i ktoś powinien w końcu zrobić z tym porządek. Moźe wprowadzenie sugerowanych cen detalicznych, poniźej których nikt nie moźe zejść byłoby jakimś rozwiązaniem? Ale to niestety pozostaje w gestii producentów. W przypadku polskich produktów myślę, źe jest to do zrobienia. Jednak duźo gorzej wygląda to w przypadku towarów sprowadzanych z zagranicy  :(.

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 32 zapytaniami.