Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Czarna lista kupujących czyli jak uniemożliwić kupowanie określonej osobie?  (Przeczytany 1166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hibiskus

• Hero Member

http://imge.pl/p/9371/n/93716794027.jpg
Czarna lista kupujących czyli jak uniemożliwić kupowanie określonej osobie?

Zdarza się, że jako Sprzedawcy na swojej drodze natrafimy na Kupującego, który bez uzasadnionej przyczyny  nie dopełnia warunków umowy, odwołuje swoją ofertę, obraża nas - szkalując nasze dobre imię czy w inny sposób działa na naszą szkodę. Dlatego też platforma Allegro wprowadziła tzw. czarną listę kupujących, aby uniemożliwić kupowanie takim właśnie użytkownikom. Lista ta ma charakter indywidualny i jest przypisana do każdego konta. Jest to nic innego jak spis użytkowników z którymi mieliśmy nieprzyjemne doświadczenia i których w związku z nimi wyłączamy z możliwości robienia zakupów na naszych aukcjach.

Pamiętajmy jednak, że każda taka odmowa zakupu musi być podparta konkretnym powodem, ponieważ jak stanowi Art. 135 Kodeksu Wykroczeń:
"Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży  takiego towaru, podlega karze grzywny."

Do "czarnej listy" możemy dodać zarówno użytkowników zarejestrowanych jak i również użytkowników niezarejestrowanych.

W jaki sposób dodać użytkownika zarejestrowanego do "czarnej listy"?

1. Jeśli  złożył on ofertę w Twojej licytacji – odwołaj ją a jako powód odwołania oferty, zaznacz opcję Wpisz na czarną listę.
2. W pozostałych przypadkach przejdź do zakładki Moje Allegro > Moja sprzedaż > Ustawienia sprzedaży: Czarna lista kupujących. Następnie kliknij w Dodaj do czarnej listy kupujących, wpisz nazwę użytkownika i - jeśli chcesz - notatkę o nim, a następnie kliknij w przycisk Dodaj kupującego.

W jaki sposób dodać użytkownika niezarejestrowanego do "czarnej listy"?

W zakładce Moje Allegro > Moja sprzedaż > Ustawienia sprzedaży: Czarna lista kupujących należy wpisać jego zastępczą nazwę użytkownika , którą znajdziemy klikając w Dane kupującego, przy odpowiedniej ofercie a jest ona zapisana w formacie „!g_12345678”.

http://imge.pl/p/9371/n/93716793840.jpg
Czarna lista kupujących czyli jak uniemożliwić kupowanie określonej osobie?

Należy dodać, że w każdym momencie możemy zdjąć z kupującego tą nałożoną przez nas "blokadę zakupu" i usunąć go z "czarnej listy kupujących". Aby tego dokonać w zakładce Moje Allegro > Moja sprzedaż > Ustawienia sprzedaży: Czarna lista kupujących kliknąć w przycisk Usuń.

Strona wygenerowana w 0.351 sekund z 35 zapytaniami.